גרסת סלולר למטה

קו חם:
ימים א-ה 08:00 – 20:00
טלפון: 054-6125043

 

התקן רפואי המשתמש באור עוזר לחולי פרקינסון להתגבר על בעיות "הליכה קפואה"

התקן רפואי המשתמש באור עוזר לחולי פרקינסון להתגבר על בעיות "הליכה קפואה"

מאת ג'אנלה ציילס

פורסם באתר של: NORTHWEST PARKINSON'S FOUNDATION

חולי פרקינסון ובהם TOOWOOMBA MAN קלארק הויי חווים לעיתים קרובות  מה שרופאים מתארים כ"הליכה קפואה", מעשית עצירה בהליכה מדי פעם למספר שניות בכל פעם. המצב יכול להוביל לנפילות ולאובדן עצמאות. לפני 5 שנים נוירו פסיכיאטר מבריסביין אוסטרליה רוד מארש שמו, העלה רעיון ליצור התקן שיתגבר על הבעיה.

מוצר המבוסס על הרעיון שלו נבנה על ידי 12 מהנדסים בחברה טכנולוגית BRIGHT DEVICES ונחנך בשבוע שעבר ב ST. ANDREWS WAR MEMORIAL HOSPITAL בבריסביין.

ההתקן שתוכנן להינשא על חגורת המכנסיים חש שהאדם הנושא אותו מתחיל לקפוא ואז מאיר נקודה אדומה על הרצפה, וזה מעודד את החולה להמשיך ללכת.

דר מארש אומר שאצל אנשים שפיתחו מחלת פרקינסון, נפגע התהליך ה"אוטומטי" בו המוח מורה לגוף לצעוד, ואז כל דבר שמסיט את תשומת לבו של החולה יכול לגרום לקיפאון בהליכה.

"כשהחולים קופאים במקומם, הייתי מניח את רגלי לפניהם ואז הם היו צועדים מעל לרגלי וממשיכים ללכת" הוא אומר. נקודת הלייזר האדומה משמשת כסימן ויזואלי למוח וממקד את החולים להמשיך ללכת.

מר הויי, שאובחן כחולה במחלת פרקינסון בשנת 1999 אומר שהוא שמח להיות "שפן ניסיונת". הגבר בן ה 65 אומר שמאז החל להשתמש בהתקן, מצבי הקיפאון שחווה היו תדירים פחות וקצרים יותר.  אשתו של דב אומרת שההתקן, שמחירו לצרכן 2199$,  מדהים. "כשהסוללה מתרוקנת, הוא נאבק" היא אומרת. "זה רק מראה כמה ההתקן עוזר לו".

היא אומרת שההתקן שנקרא AGILITIS, פועל טוב יותר בבית כי קשה לראות את נקודת האור באור השמש הבהיר.

דר' מארש אומר שהוא מקווה שההתקן ישפר את איכות החיים של החולים, אך מדגיש שההתקן אינו מרפא את המחלה.

לפי ההערכות 80000 אוסטרלים חולים במחלת פרקינסון כולל 17000 בקווינסלנד.

לקריאה בשפת המקור…

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email