גרסת סלולר למטה

קו חם:
ימים א-ה 08:00 – 20:00
טלפון: 054-6125043

 

מחקר חדש במחלת פרקינסון יוצא לדרך באוניברסיטת וירג'יניה

מחקר חדש במחלת פרקינסון יוצא לדרך באוניברסיטת וירג'יניה

מאת: סנדי האוסמן

פורסם באתר  NORTHWEST FOUNDATION

אוניברסיטת וירג'יניה תחל בקרוב במחקר שיכול לעזור לחולי פרקינסון. רופאים ישתמשו בגלי קול ממוקדים ליצור שינויים במוח שיסירו או יורידו את הרעידות. אוניברסיטת וירג'יניה היא מרכז רפואי אחד מיני רבים, הבוחנים שימוש באולטרה סאונד ממוקד. הרופאים משתמשים בגלי קול להרוס גידולים בלתי רצויים ורקמה אחרת שהם יכולים לראות באמצעות MRI. עד כה הם הראו שניתן לחסל מסלולים במוח שגורמים לרעד ובעיות תנועה. חמישה עשר חולים עברו את ההליך החיצוני וללא דם שהראו שיפור במצבם.

דר' ביניט שה אומר שמחקר שני, המערב מרכזים רפואיים נוספים מתוכנן לאנשים הסובלים מ ESSENTIAL TREMOR ומחקר קליני נוסף – זה כולל 30 חולים בווירג'יניה – שיטופלו  כנגד רעד במחלת הפרקינסון. עד עכשיו כבר ידוע ששריפה או הריסה אזורים מסוימים במוח מביאה למניעת תנועות בלתי רצויות, אבל האולטרה סאונד הממוקד אינו פולשני.

"כך שבניגוד לסוגי טיפולים אחרים הכוללים כולם יצירת חורים בגולגולת ודרכם מוחדרים חוטי מתכת אל מבנים עמוקים במו, חלקם נשארים שם ודרכם מועבר זרם חשמלי ליצירת סיגנל או שהם מחוממים להריסת מבנים במוח, אנחנו יכולים למקד את גלי האולטרה סאונד לחימום האזור במוח ולגרום לאותו נזק" אומר דר' שה.  קיימת אפשרות, כך הוא אומר, שאולטרה סאונד ממוקד יוכל לטפל בבעיות אחות הקשורות למחלת הפרקינסון. " באפשרותנו לגרום לנזקים באזורים אחרים במוח. יכולות להיות להן השפעות שונות מטיבות – לא רק על רעד אלא גם על תופעות נוספות כמו איטיות וקשיחות שרירים". שה אומר שיחלפו מספר שנים עד שייקבעו היעילות והבטיחות של הטיפול והוא לא יהיה נגיש עד לאחר אישורו של ה FDAשאולטרה סאונד ממוקד מוריד או מונע רעד והוא בטוח.

לקריאה בשפת המקור....

המקור: תחנת רדיו ציבורית WVTF

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email