פרקינט חוגים ומדריכים - הסבר על החוגים השונים לבחירה

מדריך כושר משנת 2004, ספורטאי פעיל בעצמו משנת 1978  בתחומי שחיה, רכיבה, ריצה וספינינג. עובד כמדריך קבוצות מוסמך במרכזי ספורט שונים בגוש דן. מדריך ספינינג ברשתות הגדולות והמובילות בארץ משנת 2004 ונהנה מכל רגע.

תחומי ההדרכה כוללים אימונים פונקציונליים, אימוני כוח ואימונים אירוביים לשיפור סיבולת הלב והריאות.  ערן מתרגל רכיבה משנת 1981 גם בכביש וגם בשטח. השיג בעזרתה פלג גוף תחתון חזק במיוחד ויציבה כללית מאוזנת במיוחד. כחלק מפועלו, אימן  ערן במשך שנים חבר שחלה בפרקינסון. ביחד התמודדו עם אתגרים רבים שהציבה המחלה בפניהם.

במהלך האימונים ניתן היה לראות שיפור ניכר בתפקודים היומיומיים של החולה ובשלב מסוים אף ירד המינון התרופתי שצרך בהמלצת הרופא שטיפל בו. בהמשך לניסיון שצבר, יודע ערן לבצע התאמות אימונים למתמודדים עם פרקינסון.

נייד : 050-3466665
מייל : zifzif13@gmail.com

אימון כושר?? אני.. ?" 

נכון, לא תמיד קל להתאמן כשאתה חולה פרקינסון, למרות שכולנו מודעים לקשר ההדוק והמוכח שבין שיפור הכושר בפעילות גופנית קבועה ומותאמת לבין הפחתת סימני המחלה ושיפור התפקוד היומיומי. באימון, נלמד יחד ונתרגל תרגילי כושר אפקטיביים , פשוטים ומהנים בטכניקות שהותאמו במיוחד לחולי פרקינסון בכל הרמות, והניתנים לביצוע עצמי בסביבה הביתית שלכם.  במסגרת האימון נשלב תרגילי כוח לחיזוק השרירים, שיווי משקל, כושר אירובי, גמישות ויציבה ונסייע לשיפור היציבות והתנועתיות של הגוף. האימון יתבצע במנחים שונים וישלב אביזרי תרגול כגון כרית, גומייה, משקולות, כדור ועוד.

שמי נטע נעמן לוינהוף – ספורט-תרפיסטית (מכון וינגייט), מאמנת כושר שיקומית ומדריכת פילאטיס. מעל 20 שנות ניסיון כמדריכת כושר ומאמנת שיקומית במרכזי שיקום כגון איל"ן-ספיבק, בית הלוחם ובמכוני פיזיותרפיה פרטיים.  בשנים האחרונות התמקדתי בעבודה עם אנשים המתמודדים עם פרקינסון בשלבים שונים של המחלה ועם מתאמנים עם בעיות נוירולוגיות ואורתופדיות מגוונות.

עדו לאופר, יו"ר האגודה הישראלית לטיפול באומנויות לחימה, מטפל מוסמך ע"י מכון וינגייט, מדריך טאי צ'י ואייקידו- מוסמך לפי חוק הספורט. מפתח שיטת "נפילה טובה- למניעת שברים מנפילות ושמירה על העצמאות לבני הגיל השלישי". בעקבות נפילת אביו, מתמקד משנת 2014 בשיפור איכות חיי בני הגיל השלישי ע"י מניעת שברים מנפילה ושמירה על עצמאותם. בעל ניסיון רב באימון והדרכת חולי פרקינסון והתאמת התרגולות ליכולתיהם. 

טאי צ'י הוכח בעשרות מחקרים כפעילות יעילה ביותר להקלת הסמפטומים של מחלת הפרקינסון. זאת בשל התנועה האיטית והמדוייקת, בעלת הזרימה המלאה והשלווה, עם דגש על העברת משקל מדוייק מרגל לרגל.

יחודיות הלימוד בשיעור זה, הוא המיקוד בתועלת שהתרגול נותן לאחר האימון, ולא בתרגול הטאי צ'י עצמו.

המטרות לשיעור עבורך:

 • תלמד לשחרר את גופך
 • תלך יותר בטוח עם פחות גרירת רגליים
 • תגדיל חזרה את טווח התנועה שלך
 • תשפר את היציבה שלך
 • תחזק את שיווי המשקל שלך
 • תגמיש את המפרקים
 • תנשום טוב יותר
 • תפחית חרדה ותישן טוב יותר

במהלך השיעור נוסיף על לימוד הטאי צ'י תרגילים לתרגול הנושאים:

 • אסטרטגיות למניעת נפילה שהחלה
 • שיחרור איברים נוקשים
 • שיפור שיווי משקל
 • חיזוק שרירי הליבה
 • שיפור היציבה

נייד : 054-7600484
מייל : ido@goodfall.co.il
אתר: https://www.goodfall.co.il/
סרטון הדגמה: https://www.youtube.com/watch?v=GUoZH-r5tao&t=240s

 

רונית ורדי, מורה לקונדליני יוגה ופיזיותרפיסטית מוסמכת. מטפלת הוליסטית במגוון שיטות 

קונדליני יוגה הינה יוגה של מודעות. יוגה הבנויה לכל אדם שרוצה להרגיש טוב יותר, להיות מאושר ובריא יותר. אין צורך להיות גמיש במיוחד או חזק. מתחילים במקום שבו אתם נמצאים היום, ומשם מתקדמים. היוגה מלמדת אותנו לחבר את הגוף עם הנפש והרוח. להיות אחד שלם. לתפקד במלוא הפוטנציאל שלנו. לפעמים כשחלק אחד מתקשה, חלק אחר יכול לבוא לעזרה, ובכך ניתן להתחזק ולתפקד בדרכים שונות ומגוונות. בתירגול נעסוק בעבודה על מערכת העצבים, המערכת ההורמונלית, מערכת הנשימה, העיכול והשלד כולו. כל שיעור נתמקד בנושא אחר. לפעמים הנושאים יותר פיזיים, כמו גמישות עמוד שדרה, שיפור הנשימה או חיזוק המערכת החיסונית. לפעמים נתמקד בנושאים אחרים הקשורים לקבלה, סליחה, ריפוי ואהבה. כל זה נעשה תוך עבודה פיזית מתונה, כשכל אחד עובד בקצב שלו, לפי יכולתו, תוך שילוב גמישות, חיזוק, נשימה, שימוש בקול (מנטרה) והרפיה.

כל אחד בביתו מוזמן למצוא מקום נוח, שקט ומאוורר. יש צורך במזרן יוגה (או כל מזרן), כרית ואולי שמיכה להתכסות בהרפיה. ומכאן – מוזמנים לתת לעצמכם להתמסר לחוויה! 

שלכם באהבה,
Sat Nam,
רונית

"פיזיובוקס" – איגרוף שיקומי לאנשים עם פרקינסון (Physiobox Movement Academy)

פיזיובוקס – יובל לויתן ועמירם עיני

תוכנית ייחודית לאימון תנועתי לאנשים עם פרקינסון המשלבת מעולמות הפיזיותרפיה ואומנויות הלחימה. תרגול איגרוף הוא תרגול ברמת מאמץ גבוהה המועבר בתוכנית שלנו בצורה מותאמת, בסביבה מתאימה ומפוקחת, תוך דגש על בטיחות המתאמן.  התוכנית מועברת על ידי פיזיותרפיסט מומחה לטיפול באנשים עם פרקינסון ומורה בכיר לאומנויות לחימה ומשלבת אימון פיזיקלי והדרכה שיקומית למטופלים על בסיס הידע הרחב של העולמות הללו. 

מבין יתרונות הפעילות: 

 • אימון אירובי לשיפור סיבולת לב-ריאה
 • חיזוק שרירי הגוף דרך עבודה עם משקולות ידיים ועבודה כנגד התנגדות משקל הגוף
 • עבודה על תנועות גדולות של הגוף, שילוב תנועות חזקות של הידיים על ידי מתן אגרופים יחד עם עבודת רגליים דינמית המתבטאת בצעדים ובעיטות לכיוונים שונים
 • אימון לשיפור שיווי המשקל ומניעת נפילות
 • שיפור זריזות וקואורדינציה
 • אימון תפקודי של תנועות יומיומית ומעברים כגון קימה לעמידה, הליכה, ירידה ועלייה מהרצפה, גלגולים 
 • אימון מוטוריקה עדינה לשיפור תפקודי הידיים והאצבעות בתפקודי יום יום שונים
 • שיפור היציבה

מעבירי הפעילות:

יובל לויתן, BPT, MScPT

פיזיותרפיסט משנת 2008, בעל תואר שני בפיזיותרפיה משנת 2012, פיזיותרפיסט אחראי במכון להפרעות תנועה, המחלקה הנוירולוגית, המרכז הרפואי "שיבא" תל השומר, ואחראי פיזיותרפיה ביחידה לשיקום פרקינסון והפרעות תנועה במרכז הרפואי "שיבא" תל השומר. בנוסף, עובד וכפיזיותרפיסט עצמאי וכעוזר הוראה בבית הספר לפיזיותרפיה בתל השומר המסונף לאוניברסיטת תל אביב. מטפל מוסמך בשיטת LSVT BIG לטיפול באנשים עם פרקינסון. מעביר קורסים על הטיפול באנשים עם פרקינסון בקמפוס שיאים, המועדון לספורט באוניברסיטת תל אביב. מעביר סדנאות בתחומי שיקום נוירולוגי, שיווי משקל ומעברים לפיזיותרפיסטים ומאמנים. 

עמירם עיני

מורה לאומנויות לחימה משנת 2000, בעל יותר מ-20 שנים של ניסיון באומנויות לחימה – הכוללות איגרוף תאילנדי (מואי תאי), קרב מגע, קונג פו, ג'ו ג'יטסו בריזלאי ולחימה משולבת (MMA). בעל נסיון רב בתחרויות רבות בארץ ובחו"ל, זוכה מדליית זהב באליפות BJJ European Cup ומקום ראשון באליפות ישראל הפתוחה BJJ 2014. מורה מוסמך ליוגה מזה 4 שנים, תחום שהתחיל ללמוד בעקבות טיפול עצמי למספר פציעות ספורט שעבר, לאחר מכן החליט כי מעוניין להתחיל ללמד יוגה לאחרים ככלי המסייע להם לטיפול בעצמם. מתמחה בהוראת ויניאסה יוגה, ומשלב בשיעוריו סגנונות שונים של יוגה ואימוני תנועתיות מתחום.

לסרטון >> לחץ כאן…

פיזיותרפיה למתמודדים עם פרקינסון

תנועה היא טיפול מרכזי בהתמודדות עם מחלת הפרקינסון. זו בדיוק הסיבה להצטרף אלינו לתרגול הקבוצתי באופן קבוע.

התרגול יתמקד כל פעם במספר אלמנטים חשובים : גמישות, שיווי משקל, כח שרירים, שילוב תנועות, תנועות ספציפיות למאובחני פרקינסון, הרפיה ומתיחות.

כדי להציע גיוון, בכל אימון נעזר בציוד תרגול כגון: מקל, כדור, מזרון לתרגול על הרצפה, משקולות וכד׳. במידה ואין לך את הציוד הנדרש יוצעו תרגילים חלופיים ללא אביזרי עזר.

נועה בן שטרית, פיזיותרפיסטית מוסמכת.

בוגרת תואר ראשון בפיזיותרפיה משנת 2007 באמסטרדם.

בעלת הכשרות ספציפיות לטיפול בפרקינסון מטעם ארגון ParkinsonNet ההולנדי.

צברה נסיון עשיר בטיפול במאובחני פרקינסון בבתי חולים, מרכזי שיקום וטיפולים קבוצתיים ופרטיים בהולנד ובישראל. 

כיום, מנהלת נבחרת מטפלים ממקצועות הבריאות בפריסה ארצית המאוגדים תחת רשת פיזיוגרופ https://physio-tnoa.co.il/

בנוסף, מנהלת ערוץ יוטיוב עשיר בתרגילים, טיפים וראיונות במיוחד למאובחני פרקינסון 

https://www.youtube.com/user/noabenshi/videos

אימון פילאטיס (contrology)  הינו שיטת תרגול לשליטה ותאום בין הנפש והרוח, שעוזרת לגוף להיות מאוזן, ביציבה נכונה, בעל תנועתיות נכונה תוך שימוש נכון של אנרגיית הגוף.

השיטה מאתגרת את הגוף ומרוממת את מצב הרוח ומעל הכל- משפרת את יכולת המתאמנים לתפקד ביום יום!

עקרונות השיטה מתאימים באופן מדוייק לצורך התנועתית של המתמודדים עם פרקינסון, הזקוקים לתנועה מאוזנת, מבוקרת ומסונכרנת עם הנשימה, ובטווחים מלאים.

השיטה משלבת שליטה בנשימה, קואורדינציה בין מערכות הגוף, ריכוז, שליטה בתנוע, זרימה תנועתית ואליימנט גופני. כל אלו מתנקזים לאפשור תנועתי וגמיש גם בתפקוד היום יומי.  


שמי נעמה עזרא, בעלת תואר ראשון בריפוי בעיסוק, מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

מדריכת פילאטיס שיקומי/ לגיל השלישי.

בעלת נסיון רב בשיקום נוירולוגי ובמצבי ירידה תפקודית.

לקחתי חלק בהקמת תוכנית השיקומית של "עזרה למרפא" בפרוייקט של שיקום חולי פרקינסון, בהנחיית קבוצות בריפוי בעיסוק.

כיום עובדת במרכז שיקום, בשיקום ביתי ובמסגרות פרטיות בשיקום נוירולוגי, בטיפול בריפוי בעיסוק או אימוני פילאטיס שיקומי. כמו כן מלמד קבוצות פילאטיס לגיל השלישי. 

השילוב בין ריפוי בעיסוק לפילאטיס מאושר שימוש במגוון התנועתי לשיפור תפקודי יום יום וכן מהווה אלמנט חשוב בהעשרת סדר היום וניהול מחלה. 

שעורים בקבוצה סגורה :

השיטה מאתגרת את הגוף ומרוממת את מצב הרוח, והכי חשוב- משפרת את יכולת המתאמנים לתפקד ביעילות ביום יום.

בקבוצה קבועה, נוכל לעבור תהליך של למידה מוטורית מודעת ולא מודעת. לשם למידה מוטורית יש צורך בחזרות רבות ועקביות.

למידה של שליטה בתנועה והגברת מודעות גופנית דורשת אימון קבוע שהולך ומתפתח.

מעל לכל, בקבוצה הקבועה והאינטימית נוכל להתייחס בכל שיעור לאלמנטים של תפקוד יום יומי וללמוד תנועה שמקלה על התפקוד.

מורה מוסמכת לפלדנקרייז, סיימה קורס מורים בינלאומי בהדרכת חווה שלהב, תל אביב 2003.

מזה כעשרים שנה מדריכה קבוצות בשיטת פלדנקרייז בקיבוצים שונים בעמק הירדן, דרום רמת הגולן וחמי טבריה. מטפלת טיפולים פרטניים בשיטת פלדנקרייז בקליניקה פרטית.

בעלת ניסיון בהדרכת שיעורים קבוצתיים לחולי פרקינסון בטבריה, בשנתיים האחרונות.

שיטת פלדנקרייז עוזרת להרחיב את טווחי התנועה ע"י מגוון פעולות קטנות ואיטיות. כל אחד עובד על פי יכולתו. בתם השיעור יש הקלה ניכרת בתחושת נשיאת משקל הגוף, הנשימה, שיווי המשקל וההרגשה הכללית.

השיעור מתנהל בשכיבה. כדאי להתארגן מראש עם מזרון וכרית, על שטיח או שמיכה לנוחיות מקסימלית. מומלץ ללבוש ביגוד נח לפעילות. אפשר להיעזר במעבר אל המזרון ובקימה מן המזרון, בבן זוג, או מטפל.

נייד : 052-4705501
מייל : hillafine27@gmail.com

ברחבי העולם הפך הטיפול בתנועה וריקוד לאחת השיטות הבולטות להקלה על הסימפטומים של מחלת הפרקינסון.  
בעזרת ריקודים לטינים וסלונים, אנו מתמקדים, הן ביכולות מוטוריות כגון יציבה, שיווי משקל וגמישות והן ביכולות קוגניטיביות ותקשורתיות כגון זיכרון, קואורדינציה ושימוש בשפת גוף.  
במסגרת הקבוצתית נציע למשתתפים להנות מתנועה חיונית, למקסם יכולות גופניות ולהתמקד בחיובי ולא בחסר. 

שמי רוני פלד ואני מטפלת בתנועה:
B.A במדעי ההתנהגות ו- M.A בטיפול בתנועה (אוניברסיטת לסלי). 
שנים רבות עבדתי כמורה לריקודים סלוניים ולטיניים. 
בעשר השנים האחרונות אני עובדת עם אנשים המתמודדים עם פרקינסון ומשלבת את שני התחומים יחד. 
כיום אני מרכזת את תחום הטיפול בתנועה לפרקינסון בבית החולים איכילוב, בנוסף למסגרת עצמאית המציעה מספר קבוצות פרטיות באזור המרכז.  

אתר: https://www.ronipeled.co.il

שלום! אני ליאת שטרייפלר מוסקוביץ', קלינאית תקשורת MA

יש לי ניסיון בשיקום נוירולוגי משנת 2010. עברתי הכשרה בשיטת LSVT  לטיפול בהפרעות קול בפרקינסון, ניהלתי בשיתוף עם רופאת אף אוזן גרון מרפאת בליעה במרכז רפואי קפלן וכן הייתי אחראית תחום קלינאות תקשורת בתוכנית הרב תחומית לשיקום אנשים עם פרקינסון ב"עזרה למרפא".

קבוצת קול ודיבור: המפגשים יתמקדו בהעלאת המודעות למובנות הדיבור ובשימור ושיפור איכות הקול והדיבור על מנת לשמור על מובנות דיבור טובה בסיטואציות תקשורתיות שונות.

הקבוצה מיועדת למי שחווה ירידה קלה- בינונית במובנות הדיבור ואיכות הקול. 
החוג יתקיים פעם בשבוע, בכל יום שלישי בשעה 1100.

מועד תחילת החוג יפורסם לאחר הרשמה של לפחות 12 איש.

עלויות:
100 ₪ לחודש – לחבר עמותה.
180 ₪ לחודש – למי שאינו חבר עמותה.

ליצירת קשר: טלפון 050-7826596 כתובת מייל liat.sht@gmail.com