גרסת סלולר למטה

קו חם:
ימים א-ה 08:00 – 20:00
טלפון: 054-6125043

 

תרופה למחלת הסוכרת מקדמת אותנו צעד אחד קרוב יותר לגביע הקדוש של טיפול במחלת פרקינסון

תרופה למחלת הסוכרת מקדמת אותנו צעד אחד קרוב יותר לגביע הקדוש של טיפול במחלת פרקינסון

מאת: קלייר בייל

פורסם באתר  NORTHWEST FOUNDATION

הודות לאהדתו של הציבור הרחב את מייקל ג'יי פוקס, מוחמד עלי ולאחרונה גם את בוב הוסקינס, יותר ויותר אנשים שמעו על מחלת פרקינסון. למרות זאת נותרה המחלה מובנת למעטים.

חוץ מרעד, אותו מקשרים רבים למחלת פרקינסון, המחלה מקשה מאד על ניהול אורח חיים יום יומי תקין – כשמשימות פשוטות כמו לקום לבד מהמיטה הופכת קשה יותר ויותר. חרדה, כאב, בעיות תנועה, שינה ודיבור הם חלק משגרת יומם של כ 127000 חולי פרקינסון בבריטניה. למרות שהשפעתה של המחלה ידועה, מה גורם להתפתחותה ההדרגתית ידוע הרבה פחות.

מחקר חדש שפורסם היום מקרב אותנו צעד אחד קרוב יותר לגביע הקדוש של חקר מחלת הפרקינסון – להאט ואפילו לעצור את התקדמות המחלה.

EXENATIDE היא תרופה שמשמשת לטיפול בסוכרת, אך מחקר קטן זה הראה הבטחה אמיתית שהוא יכול לעזור בהאטת התקדמות המחלה אצל מספר אנשים, ובעלת יכולת אפשרית לשמור על איכות חיים טובה לאורך זמן. הפעילות המטיבה של EXENATIDE  תוארה לפני שנים אחדות בעקבות חקר ראשוני, שמומן על ידי פרקינסון בריטניה, שהראה שהתרופה עשויה להגן על תאי עצב מתים.

המחקר החדש מראה את הפוטנציאל של התרופה במעברה מהמעבדה אל חולי פרקינסון. חולי סוכרת נמצאים בסיכון מעט גבוהה לחלות במחלת פרקינסון, ולמרות שהסיבה לכך איננה ברורה לתרופות אנטי סוכרתיות יש פוטנציאל לטפל במחלת פרקינסון – כזה המצב עם EXENATIDE. למרות תוצאות מעודדות אלה, מוקדם לקבוע האם תרופה זו מובילה למבוי סתום או שהיא מהווה פריצת דרך עבור חולי פרקינסון.

המחקר נערך על מספר קטן מאד של אנשים  ולמרבה הצער ללא קבוצת ביקורת שלילית – פלסבו, מה שמקשה ביותר להסיק מסקנות רבות מן המחקר.

בשלב הבא צריך להיערך מחקר על מספר גדול של אנשים כדי לבחון את השפעתו של EXENATIDE  על אנשים החולים במחלת פרקינסון – אנו מצפים בקוצר רוח לתוצאות מחקר זה.

לקריאה בשפת המקור….

המקור: ITV NEW

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email