גרסת סלולר למטה

קו חם:
ימים א-ה 08:00 – 20:00
טלפון: 054-6125043

 

MJFF – מתחייבת להשקיע עד 10 מיליון דולר למציאת מרפא למחלת פרקינסון

MJFF - מתחייבת להשקיע עד 10 מיליון דולר למציאת מרפא למחלת פרקינסון

באתר  MEDICAL NEWS NET

הקרן למחקר מחלת הפרקינסון של מייקל ג'יי פוקס (MJFF) התחייבה לעד 10 מיליון דולר לסיבוב המימון הבא שלה עבור תוכנית הליבה על שם אדמונד ג'יי ספרא לחקר מחלת פרקינסון לקדם מחקר בטיפולים משמעותיים ומרפאים למחלת הפרקינסון.

תוכניות הליבה על שם אדמונד ג'יי ספרא כוללים את פרס יוזמת תגובה מהירה, הניתן לרעיונות פורצי דרך, הערכת מטרות התומכת בבדיקת מטרות ביולוגיות בעלות פוטנציאל להיות תרופות למחלת הפרקינסון בעתיד ואת תוכנית הטיפולים שבצנרת, המתוכננת לתמוך בשלבי מחקר קדם קליניים וקליניים של טיפולים מבטיחם למחלת הפרקינסון. "מעולם לא חשנו אופטימיים יותר שבעבודה משותפת, נוכל להשיג את מטרתנו הסופית שהיא פיתוח טיפולים משופרים ואפילו מרפא" אומר דר' טוד שרר מנהל הקרן למחקר מחלת הפרקינסון של מייקל ג'יי פוקס. "תוכנית הליבה על שם אדמונד ג'יי ספרא לחקר מחלת הפרקינסון מאפשרת מתן מימון קבוע ומשמעותי לפרויקטים יזומים על ידי החוקרים עצמם שעשויים לגרום לנו להשיג את מטרתנו מוקדם יותר מאשר מאוחר יותר".

כדי ללמוד כיצד לפנות על החוקרים לעיין באתר האינטרנט הבא: www.michaeljfox.org/research/apply-for-grant.html.

התוכנית להערכת מטרות וטיפולים בצנרת מקבלת בקשות ראשוניות החל משלושים לאוקטובר. הצעות לפרסים על יוזמת תגובה מהירה מתקבלות כל הזמן כשההחלטה מתקבלת תוך 6 שבועות מההגשה.

להלן מספר מילים על כל אחת משלוש התוכניות:

יוזמת תגובה מהירה (RAPID RESPONSE INNOVATION AWARDS- RRIA) תוכנית זו תומכת בפרויקטים בעלי סיכון גבוה, אך בעלי יעילות רבה אם יצליחו עם מעט או העדר מוחלט של מידע ראשוני, אך עם פוטנציאל להשפיע דרמטית על יכולתנו להבין את מחלת הפרקינסון. בנוסף מתאימה תוכנית זו במיוחד עבור ניסויים ראשוניים שעשויים לפתוח את התחום  למטרות חדשות או תהליכים שיזינו את הפיתוח המוקדם של תרופות שתמלאנה את צנרת התרופות למחלת הפרקינסון.

הערכת מטרות: תוכנית זו תומכת בעבודות המחפשות לקבוע אם למניפולציה של מטרה ביולוגית חדשנית יש השפעה רלוונטית למחלת הפרקינסון במודל פרה קליני – שלב וקדם וחיוני לפיתוח טיפולים מבטיחים.

תוכנית מילוי הצנרת בטיפולים: תוכנית זו פתוחה הן לתעשייה והן לאקדמיה לחוקרים שנמצאים בשלב עבודה פרה קליני או קליני של פיתוח תרופה או טיפול.

ההצעות חייבות להתמקד בתוכנית טיפולים עם פוטנציאל ברור למחלת פרקינסון, ולכלול תוכנית מוגדרת כהלכה לנוע לשימוש קליני בחולים.גם הגישות החדשות וגם העמדה מחדש של טיפולים שאושרו לשימוש קליני לאינדיקציות שאינן פרקינסוניות, מעניינים. על מבקש הבקשה להצדיק את המטרות הטיפוליות כרלבנטיות למחלת פרקינסון, לספק פרטים על תוכנית הטיפול, ולזהות בבירור תכונות תת אופטימאליות של תוכנית הטיפול שלהם.

תוכניות הליבה על שם אדמונד ג'יי ספרא לחקר מחלת פרקינסון נתמכות חלקית בידי חברה רבת שנים של MJFF גברת לילי ספרא לזכר בעלה המנוח. גברת ספרא משמשת  כדירקטורית  במועצת המנהלים של MJFF החל משנת 2001 והיא יושבת הראש של הקרן הפילנתרופית על שם אדמונד ג'י ספרא.

בנוסף לתוכניות חדשות אלו, פתוחות כרגע 6 תוכניות אחרות, המקבלות בקשות את הרשימה המלאה ובקשות למימון ניתן למצוא באתר הקרן.

לקריאה בשפת המקור…

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email