גרסת סלולר למטה

קו חם:
ימים א-ה 08:00 – 20:00
טלפון: 054-6125043

 

תומר פלג

7-11.4.2021 – מסע בשביל ישראל. פארק תמנע. "מרעידים את השביל"- פרויקט בהובלת תומר פלג יחד עם  מתמודדי פרקינסון, בני משפחה וחברים מתמודדים עם אתגרים נוספים, עוזרים ונעזרים, משתפים בקשיים ולומדים אחד מהשני דרכים נוספות להתמודדות. נלך בשביל ישראל העובר בפארק וגם בשבילים נוספים שאינם חלק משביל ישראל. הלינה תהיה  בשמורת החי בר ביטבתה באוהלים (באחריות מי שמצטרף לדאוג לעצמו לאוהל, להסעה ולתשלום למקום, אנחנו נשריין מקום בהתאם לכמות הנרשמים). את האוכל נקנה ונכין ביחד. ניתן להצטרף  ולעזוב בכל שלב של המסע. נתראה שם.

קצת פרטים טכניים:

 1. את הטיול מלווה חובש ואיש לוגיסטיקה עם רכב שטח
 2. ההליכה תהיה עם מים ואוכל לכל היום
 3. הימים בטיול חולקו לשלוש דרגות של קושי. ירוק – יום קל, הליכה של עד 2 ק"מ, מישורית ברובה. כתום – יום הליכה של עד 4 ק"מ עם מעט עליות וירידות. אדום – יום קשה, הליכה של עד 10 ק"מ ו/או עליות וירידות משמעותיות
 4. ניתן להצטרף לטיול בנקודות ההצטרפות המופיעות בתכנון (יש להירשם בטופס הרשמה לנקודות הרצויות)
 5. כל משתתף צריך לדאוג להגעה ולאיסוף בעצמו
 6. ביטוח וציוד רפואי באחריות המשתתפים
 7. התכנון הכולל את מפות המסלול, חלוקה לדרגות קושי ונקודות הצטרפות נמצא בהמשך
 8. הרשמה לטיול ולנקודות ההצטרפות כאן לינק להרשמה......

 

מי שמעוניין להצטרף יכול לעשות זאת בדרכים הבאות:

 1. להצטרף לגרעין של אנשים שהולכים את מרבית הדרך יחד.
 2. להצטרף לימי טיול בודדים לפי טבלה שבהמשך.
 3. להיות שותף למסע באירוח, עזרה לוגיסטית ועוד.

קישור למפות...

בכל מקרה, אם אתם מעוניינים, צרו איתי קשר: תומר פלג 054-7550232 lilpeleg@gmail.com


שלום,

שמי תומר פלג, אני בן 49, גר באלון הגליל ויש לי פרקינסון שאובחן לפני כ 7 שנים. ההתמודדות עם הפרקינסון היא מסע אישי ומשפחתי מאתגר שיש בו עליות וירידות כמו טיול בטבע. לפעמים התרופות עוזרות, מצב הרוח מרומם ותחושת ניצחון שהכל אפשרי ולפעמים התרופות כבר לא עוזרות והדיכאון משתלט ויש תחושה של כשלון. מההתחלה (האבחון) החלטתי שאני לוקח אחריות על המחלה שלי וחיפשתי דרכים לא קונבנציונאליות שיעזרו לי להתמודד עם המחלה. אני עושה צ'י קונג, שוחה בריכה אבל בעיקר אוהב לטייל. מצאתי את כוחו המרפא של השהות בטבע והטיול בו. כשאני הולך בטבע, ההליכה שלי נעשית הרבה יותר טובה והתנועה בכלל נעשית יותר זורמת וחלקה. הגוף והמוח עובדים טוב יותר ביחד.

אלון הגליל נמצאת ממש ליד שביל ישראל ומשפחתי ואני מארחים שבליסטים. אני שומע הרבה סיפורים על ההליכה בשביל וההשפעה שלה על אנשים והחלטתי לצאת למסע בשביל ישראל. ויותר מכך החלטתי שאני רוצה לצאת למסע הזה עם עוד אנשים שיש להם פרקינסון. כשהמטרה שלי היא כפולה מצד אחד לחזק ולאתגר את מי שיש לו פרקינסון, ומצד שני לעלות את המודעות ואת ההכרות של פרקינסון בציבור. אני לא מוותר על המשפחה וחברים גם הם מוזמנים, כמובן. אבל הקצב והמסלולים יהיו מותאמים לאנשים שיש להם פרקינסון. ההליכה המשותפת תביא, אני מקווה, להרגשה שאני לא לבד במסע שלי ויש אנשים שמתמודדים עם אותם בעיות כמו שלי. וגם להכרה ציבורית על הכוח והיכולות שיש לאנשים עם פרקינסון.

ההליכה בשביל ישראל מבחינתי היא גם הגשמת חלום וגם דרך לקחת אחריות על הטיפול בפרקינסון שלי. האחריות לא מוגבלת רק לפרקינסון היא חלק מההוויה של הטיול, כל מי שמצטרף לוקח את האחריות לדאוג לעצמו, לעשות את מה שנכון וטוב לו.

 

תומר פלג