תרופות וטיפולים

לצערינו, עדיין לא קיימים תרופות וטיפולים המרפאים את מחלת הפרקינסון, אולם יש מגוון תרופות טיפולים המקלות באופן דרמטי על הסימפטומים של המחלה. כאשר ממליץ הרופא על מהלך טיפול, הוא מחליט עד כמה משבשים הסימפטומים את חייו של החולה ומתאים את הטיפול למצבו המיוחד. כיוון שאין שני חולים המגיבים בצורה זהה לתרופה כלשהי, יש להיאזר בסבלנות ובאורך רוח עד למציאת המינון המדויק. גם לאחר מציאת המינון המתאים, יכולה ההקלה על הסימפטומים להיות חלקית בלבד.

בשלבים המוקדמים של מחלת הפרקינסון מתחילים הרופאים לרוב בטיפול בעזרת תרופה או צירוף תרופות בעלות תופעות לוואי קלות יותר, כגון Anticholinergics או Amantadine, בשומרם את התרופות החזקות ביותר, במיוחד Levodopa, לשלב בו יזדקקו להן ביותר.

דף זה מציג באופן חלקי את התרופות והטיפולים הניתנים כיום לחולי פרקינסון. אנו עושים כמיטב יכולתינו לעדכן את הדף כדי שיכלול כמה שיותר תרופות וטיפולים.

לחץ כאן לסל התרופות העדכני לשנת 2017

ט

טיפול בפרקינסון – אפשרויות הטיפול (EPDA)

טיפול בפרקינסון באמצעות "מציאות מדומה"

טיפול בפרקינסון – בטכנולוגית DBS – גירוי מוחי עמוק  – לקריאת חוברת בעברית  לחץ…   מידע באנגלית באתר החברה – לחץ …

טיפול בפרקינסון – בטכנולוגית DBS – גירוי מוחי עמוק –  ד"ר עידית תמיר, מנהלת השירות לנוירוכירורגיה בביה"ח בילינסון, מסבירה כיצד אפשר לטפל במחלת הפרקינסון ולשפר את איכות החיים.   קישור לסרטון…

 

דלג לתוכן
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.