למה אני לא מתעמל/ת מספיק??

מי  שמתעמל 5 פעמים בשבוע- שיקום או למה אני לא מתעמל/ת מספיק??

בסקר הרגלי פעילות גופנית בקרב תושבי ישראל  שערכו משרדי הבריאות והספורט רק כ30% מהמרואיינים עמדו בהמלצות לביצוע פעילות גופנית של ארגון הבריאות העולמי במהלך שעות הפנאי.

על פי המלצות אלה, יש לבצע 150 דקות מצטברות בשבוע של פעילות אירובית בעצימות בינונית (כזו שקצת מתנשפים בה אבל אפשר להמשיך לדבר)  או 75 דקות של פעילות בעצימות גבוהה (שמתנשפים בה ואי אפשר להמשיך לדבר), כאשר בכל פעם הפעילות תימשך לפחות 10 דקות.

למה אנשים לא מתעמלים??

פעילות גופנית אינה אהובה על כל אחד, ותחושת המאמץ הגופני אינה דבר שכרוך בהנאה אצל כל אדם.  על אף שמרבית האוכלוסייה מבינה את היתרונות והחשיבות הבריאותית שיש לפעילות גופנית, עדיין רבים מאתנו מתקשים להכניס את הפעילות הגופנית לשגרת חיינו.

למה??

בשני מאמרי סקירה שבדקו את הגורמים  לאי השתתפות בפעילות גופנית באנשים עם מחלות נוירולוגיות באופן כללי (   ( Mulligan 2012ובאנשים מחלת פרקינסון באופן ספיציפי (Schootemeije 2020) נמצאו הגורמים הבאים כגורמים עיקריים לאי השתתפות בפעילות גופנית

במידה ואתם אינכם מתעמלים, או מתעמלים במידה מועטה (נניח רק פעם או פעמיים בשבוע)- ביחס להמלצות הארגון הבריאות, האם תוכלו להצביע על 3 גורמים עיקריים מתוך הרשימה הבאה שמונעים מכם להתעמל??

לחצו כאן וספרו לנו!!